קידום מכירות באינטרנט? כן! גם באינטרנט אפשר למכור. 

קידום מכירות באינטרנטנשמע חרוש. נשמע ששמעתי את זה כבר. נשמע – נו ברור שאפשר למכור דרך האינטרנט. אבל, המציאות היא, שבעלי עסקים רבים, לא הטמיעו עמוק במוחם הקודר את התובנה הפשוטה הזאת – קידום מכירות באינטרנט.

האינטרנט הוא כבר מזמן חלק מהיום יום של כל אחד ואחת מאתנו. השימוש בו נעשה מהבית, מהמשרד ולאורך כל היום דרך המכשיר הנייד שכבר מזמן לא משמש רק לביצוע שיחות. עבור בעלי עסקים ומותגים מדובר במהפכה של ממש אשר דורשת גם התייחסות פרסומית. קידום מכירות באינטרנט זמין עבור כל עסק, גדול וקטן ואינו מחייב השקעה תקציבית גבוהה, אלא נכונה ומדידה.

קידום מכירות באינטרנט זאת המומחיות שלנוהיתרונות של האינטרנט

אם בעבר היו העסקים, הגדולים והקטנים, משקיעים בפרסום במדיה המודפסת, ברדיו ובטלוויזיה, היום זה לא מספיק ולא תמיד אפשרי. בעלי עסקים גדולים מבינים כי האינטרנט יכול לזמן אליהם לקוחות רבים, לכוון דעת קהל ולייצר מכירות. כאן, מה שטוב לעסקים הגדולים רלוונטי וזמין עבור העסקים הקטנים אשר יכולים להשתמש בתקציב קטן יותר כדי לייצר גדילה משמעותית של המכירות.

היתרונות של שיווק דיגיטלי באינטרנט הם רבים ומתבטאים בתקציב אותו יכול כל עסק לבחור מראש על פי היכולות שלו, הגעה אל קהל יעד ממוקד בעזרת הרשתות החברתיות והגדרות נכונות ויכולת לבחון את ההצלחה בכל רגע נתון. קידום מכירות באינטרנט שונה משיטת הפרסום הישנה בה היה על העסק לרכוש “חבילת פרסום” יקרה ולהתחייב אליה. האינטרנט מאפשר ניהול קמפיינים בצורה גמישה, בחינת התוצאות תוך זמן קצר ושליטה בתקציב. למרות שהדבר נשמע פשוט יש לזכור כי קידום המותג שלך באינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מקידום העסק ועל כן הוא חייב להתבצע בשיתוף משרד פרסום מקצועי.

 

קידום מכירות באינטרנט – הכלים שבדרך (זכרו – הם רק כלים. צריך אסטרסטגיה)

  • יצירת המותג – החלק האקוטי והחשוב לפני כל שינוי, שדרוג, יצירת עסק או מותג חדש. הצורך במיתוג עסקי, בבידול, במיצוב.
  • הקמת אתר – כדי ליצור מכירות דרך האינטרנט יש צורך בהקמת אתר שיתאים לעסק וללקוחותיו. על האתר להתאים לרוח העסק מבחינת הנראות שלו ולכוון את הלקוחות הנכנסים לביצוע הפעולה הרצויה אותה יש להגדיר כראוי מראש.
  • כתיבת תוכן – קידום מכירות באינטרנט מתבצע דרך פרסום ומתן מידע ללקוחות. לכן, יש צורך בכתיבת תוכן לאתר, כזה שיעזור ללקוח לבצע את ההחלטה הרצויה לאתר (רכישה ישירה או יצירת קשר עם העסק).
  • קידום המותג ברשתות החברתיות – הרשתות החברתיות זמינות לכל בעל עסק אשר רוצה לפרסם את עצמו בתקציב מוגדר מראש. קידום מכירות נכון יוביל לתוצאות טובות, בזמן קצר ובתקציב אותו קובע העסק.
  • בחינת תהליכים ושיפור – קידום מכירות באינטרנט מחייב שיפור מתמיד ולשמחת בעלי העסקים כיום קל יחסית לבצע אותו ולהגיע לתוצאות הרצויות לעסק.

קידום מכירות – חלק מקידום העסק – מן הסתם

קידום באינטרנט אשר מביא למכירותבחינת המושג קידום מכירות אינו יכול להיות מנותק מקידום העסק. אלו שני מונחים אשר הולכים יד ביד זה עם זה. לכן, לאחר קבלת ההחלטה לצאת לדרך ולהגדיל את המכירות של העסק, יש להגדיר מטרות, יעדים ואסטרטגיה לביצוע תוך התחשבות בצרכים, ביכולות ובמוצרים הקיימים.

משרד פרסום OK מומחה בתחום קידום מכירות באינטרנט כאשר הוא בוחן את המכלול של כל עסק לפני היציאה לדרך הפרסום וקבלת ההחלטה כיצד נכון לו לקדם את עצמו. יחד עם הגורמים הרלוונטיים בוחנים במשרד מה היעד של העסק, מהם הכלים הקיימים שלו ואלו צריך לבנות. המשרד מתייחס אל כל פלטפורמות הפרסום כמכלול ומוציא לפועל את האסטרטגיה שנבחרה עבור הלקוח.